Kategorie

Zawory dozujące

Zawory dozujące

Zawory dozujące są przeznaczone do nanoszenia dużych ilości materiałów o praktycznie dowolnej lepkości z wysoką dokładnością i powtarzalnością.

Każdy zawór zawiera port wejścia do materiału roboczego, port do wejścia pulsującego (kontrolującego) powietrza ze sterownika i port do wlotu powietrza, zamykającego zawór. Port zamykającego zawór powietrza jest używany nie zawsze, ale tylko w przypadkach, które wymagają podwyższonej precyzji nanoszenia materiału, port ten umożliwia zamknięcie zaworu (zatrzymanie doprowadzania materiału) z gwarantowaną dokładnością.

Jako materiał źródłowy do zaworów są używane zbiorniki ciśnieniowe, kasety o dużej objętości lub standardowe kasety 330 ml z odpowiednim oprzyrządowaniem. Do sterowania zaworami dozującymi przeznaczony jest specjalnie zaprojektowany dozownik TAD-200V, a do pracy z zaworami aerozolowymi przeznaczony jest dozownik TAD-400SR. Zawory podczas pracy mogą być zarówno montowane na statywie, jak i zamocowane na uchwycie zaworu na robocie współrzędnych.

Roboty współrzędnych są stosowane w organizacji w zakładzie zautomatyzowanej produkcji lub do selektywnego nanoszenia materiałów.

Obudowy zaworów wykonywane są ze stali nierdzewnej lub aluminium. Aby zapewnić lepszą odporność chemiczną przy użyciu materiałów agresywnych lub korozyjnych, robocza (zwilżana) część zaworu może być wykonana z teflonu albo polieteroeteroketonu (PEEK). Obudowa zaworu jest uszczelniona i nie przepuszcza światła, dzięki czemu podczas zatrzymania dozowania materiału na końcu zmiany roboczej, nie jest wymagane zwolnienie i płukanie zaworu z materiału roboczego. Należy zdjąć iglicę dozującą i zamknąć otwór roboczy zaworu specjalną końcówką, będzie to zapobiegać przedostawaniu się powietrza i światła do części roboczej zaworu, a więc materiał roboczy nie utwardza ​​się w zaworze, co może prowadzić do uszkodzenia lub całkowitego złamania zaworu. Przy tym należy upewnić się w szczelności połączeń przewodów powietrznych, przewodów z materiałem, zarówno w samym zaworze, jak i w dozowniku sterującym, zbiorniku i sprężarce.

 

Katalog produktów firmy Banseok Precision (Korea) w języku angielskim