Kategorie

Lindstrom serii Rx -precyzja i komfort

Obcążki i kombinerki Lindstrom serii Rx to najlepsze właściwości eksploatacyjne, precyzja i komfort
 
Podtrzymywać pozycję lidera w jakiejś dziedzinie, przewiduje walkę konkurencyjną, wymaga uporczywej pracy i praktyki, tzn. tego, czym specjaliści Lindstrom zajmowali się, zaczynając od 1856 roku - doskonaleniem lepszych ręcznych narzędzi, które można kupić za pieniądze. Na przestrzeni prawie 150 lat pracownicy Lindstrom opracowywali i wdrożyli najlepsze w świecie obcążki i kombinerki. Jednocześnie zostały ustalone niezbędne i skuteczne parametry. Lecz dla pełnego rozumienia tego, co robi narzędzia z serii Rx najlepszymi, trzeba bliżej spojrzeć na narzędzia z serii Rx, a potem porównać je do wszystkich innych narzędzi, przedstawionymi na rynku. Narzędzia Rx zawsze będą na pierwszym miejscu.

Popatrzmy bliżej na narzędzia z serii Rx
Profil narzędzi Rx
Profil uchwytów narzędzi serii Rx jest lekko zaokrąglony i rozszerzony, co zapewnia dokładny kontakt ręki operatora z całą powierzchnią uchwytu.
 
Profil uchwytów Micro-Touch™ pozwala trzymać i obracać narzędziami z serii Rx za pomocą wskazującego palca i kciuka w razie wykonania prac precyzyjnych.
Ochrona antystatyczna
 
Uchwyty narzędzi z serii Rx są wykonane z materiału antystatycznego, który składa się z miękkiego plastiku z przewodzącym wkładem, co zapewnia bezpieczne rozłożenie ładunków elektrostatycznych, a zatem zmniejsza ryzyko uszkodzenia wrażliwych elementów. Wszystkie narzędzia z serii Rx posiadają certyfikat zgodności według standardu IEC 61340-5-1 względem ochrony antystatycznej.
OSTRZEŻENIE: Uchwyty narzędzi z serii Rx nie są izolowane, dlatego nie wolno posługiwać się narzędziami z serii Rx podczas pracy z urządzeniami pod napięciem!
Unikalna sprężyna zwrotna BioSpring®
 

Zwykłe sprężyny zwrotne mają tym większą odporność, im bardziej są ściskane i ten fakt został wyzwaniem dla specjalistów z ergonomii, zadaniem których było zapewnienie łatwiejszej i bezpieczniejszej pracy.
Rozwiązanie tego problemu zostało wdrożone przez opatentowany wynalazek Lindstrom – sprężynę BioSpring® – najprostszym, a zarazem najbardziej genialnym rozwiązaniu, w którym konstrukcja i materiał pracują jako całość, wykazując nowe cechy.
Unikalna sprężyna zwrotna BioSpring®
 
Rx plus BioSpring®
Narzędzia Lindstrom z serii Rx w połączeniu z wykorzystaniem sprężyny zwrotnej BioSpring® wykazują następujące niepowtarzalne właściwości:
  • Napięcie pozostaje minimalnym i ograniczonym w trakcie cyklu roboczego narzędzia.
  • Szerokość otwarcia rączek jest kontrolowana, co zapewnia łatwość chwytania i utrzymywania narzędzia.
  • Napięcie i szerokość otwarcia rączek są dobierane za pomocą trzystopniowej regulacji.
  • Narzędzia z serii Rx są praktycznie niezniszczalne w normalnych warunkach pracy.
Obcążki Rx ze zwrotną sprężyną BioSpring® w porównaniu do obcążek ze sprężyną tradycyjną

Wykres naocznie demonstruje przewagę sprężyny BioSpring®, która polega na zniżonym poziomie napięcia, w porównaniu z narzędziem z wykorzystaniem tradycyjnej sprężyny.
 
Dla regulacji narzędzia Rx należy wykonać 3 proste kroki:
 
а) Rozwieść uchwyty w różne strony.
b) Rozmieścić sprężynę w odpowiednim okienku.
c) Zamknąć uchwyty.

Mocowanie przewodu
Opatentowane przez firmę Lindstrom urządzenie do mocowania przewodów zapobiega trafieniu obciętego przewodu w nieodpowiednie miejsca w urządzeniu, co mogłoby doprowadzić do zwarcia lub zanieczyszczenia. Prawie wszystkie obcążki Rx producent może wyposażyć w urządzenie do mocowanie przewodów.