Kategorie

Xytronic DIA60 - Kolba do rozlutowywania z odsysaniem 24V /60 W

    Xytronic DIA60 - Kolba do rozlutowywania z odsysaniem 24V /60 W
Producent: Xytronic
Model: DIA60
EAN-13:
Dostępność: W magazynie
Cena brutto (23% VAT): 334,11zł
Cena netto: 334,11zł
Ilość:  
   - LUB -   

Xytronic DIA60 - Kolba do rozlutowywania z odsysaniem 24 V/60 W

Kolba rozlutownicza Xytronic DIA-60 jest przeznaczona do szybkiego i wysokiej jakości montażu wyprowadzeniowych elementów elektronicznych, jak również do czyszczenia powierzchni stykowych z resztek lutu po demontażu elementu. W obudowie kolby rozlutowniczej Xytronic DIA-60 znajduje się zasobnik kwarcowy lutu z zainstalowanymi w nim rozdzielaczem lutu i filtrem bawełnianym. Rozdzielacz lutu zapobiega zatykaniu filtra bawełnianego lutownicy za pomocą rozdzielania lutu, nadchodzącego z końcówek, na drobne frakcje. Zainstalowany za rozdzielaczem filtr bawełniany uniemożliwia przepływ oparów lutu i topnika do pompy próżniowej, zapobiegając jej zniszczeniu.

 

Właściwości kolby rozlutowniczej Xytronic DIA-60

  • Chromonikielinowy element grzewczy
  • Wbudowany czujnik temperatury
  • Moc - 60 W
  • Napięcie zasilania - 24 W
  • Kompatybilne  stacje lutownicze 968, 988, 988D
  • Zakres wymiennych końcówek

Charakterystyki

Parametr

Wartość

Standardowy grot

44-915412

Moc, W

60

Zakres temperatur pracy, °C

300°C - 450°C

Napięcie zasilania, V

24

Typ grzejnika

Chromonikielinowy

Czujnik temperatury

PTC 10 Ом

Długość (bez kabla zasilającego) mm

190

Średnica w punkcie chwytania, mm

30

Waga (bez kabla zasilającego), g

115

Kompatybilne  stacje lutownicze

Xytronic 968, 988, 988D

Stosowanie

Wybrać grot o pożądanej średnicy wewnętrznej. Rozgrzać lutownicę do temperatury, o 50 - 100 °C przewyższającej temperaturę topnienia lutu. Nałożyć topnik na wyprowadzenia demontowanego elementu. Ustawić lutownicę w punkcie demontażu, wprowadzając jednocześnie wyprowadzenie elementu do otworu grotu. Odczekać, aż lut roztopi się na całej grubości płytki drukowanej, nacisnąć i przytrzymać znajdujący się na uchwycie lutownicy próżniowej przycisk włączania pompy próżniowej. Podczas usuwania lutu wykonywać wahadłowe ruchy lutownicą próżniową równolegle do powierzchni płytki tak, aby wyprowadzenie wylutowywanego elementu zaczęło się swobodnie poruszać w otworze montażowym, umożliwi to usunięcie lutu, który może zostać zablokowany pomiędzy wyprowadzeniem a ścianką metalizowanego otworu. Nie zwalniając przycisku włączania pompy próżniowej, wycofać lutownicę próżniową z punktu demontażu i dopiero wtedy zwolnić przycisk włączania pompy próżniowej. Po zwolnieniu przycisku pompa próżniowa będzie działać jeszcze w ciągu 1,5 - 2 sekund, co zapewnia usunięcie lutu z końcówki, zapobiegając jej zatkaniu, które może spowodować uszkodzenie pompy próżniowej.

 

Należy regularnie sprawdzać brak lutu na końcówce lutownicy próżniowej za pomocą dostarczanego wraz ze stacją lutowniczą wycioru. Także regularnie należy oczyszczać zasobnik lutu z resztek usuniętego lutu za pomocą okrągłej szczotki dołączonej do stacji lutowniczej, i okresowo zmieniać filtry bawełniane zainstalowane w zasobniku lutu, w miejscu podłączenia węża powietrznego.

 

 

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Tagi: