Kategorie

Chwytaki podciśnieniowe (próżniowe) do elementów SMD i akcesoria

Chwytaki podciśnieniowe (próżniowe) do elementów SMD i akcesoria

Przez ponad 20 lat Virtual Industries, Inc. (USA) jest liderem w produkcji zaawansowanych technologicznie próżniowych uchwytów i urządzeń. Opatentowane antystatyczne uchwyty są stosowane w czystych pokojach 1 klasy czystości, elektronicznych montażowych zakładach produkcyjnych, fabrykach do produkcji półprzewodników, edukacyjnych i naukowych instytucjach na całym świecie. Sukces do Virtual Industries przyszedł po wynalezieniu innowacyjnego ręcznego chwytaka podciśnieniowego (próżniowego) i końcówek do niego, to opracowanie było oparte na wymaganiach i oczekiwaniach klientów. Takie narzędzie spełnia wszystkie wymagania klientów i zapewnia wyższy poziom produkcji i ergonomii.

Firma Virtual Industries, Inc. Została założona w 1987 roku, siedziba znajduje się w r. w Colorado Springs, Colorado. Firma jest zamkniętą spółką akcyjną. Eksport swoich produktów Virtual Industries rozpoczęła się w 1988 roku i miała w pełni zainstalowany handel międzynarodowy w 1989 r. Firma ma agentów i dystrybutorów w ponad 60 krajach i obsługuje klientów w 200 krajach. Ponad jedna trzecia całej sprzedaży firmy przypada na eksport z USA.

Produkty Virtual Industries pozwala zmienić standardowe pincety lub inne narzędzia do przechwytywania w wielu operacjach, zapewniając większe bezpieczeństwo i komfort. Ręczne uchwyty są przenośne i nie wymagają stosowania kierownic powietrza i kabli zasilających. Dlatego uchwyty stają się idealnym narzędziem do przerzucania manipulowania elementami w procesie montażu, kontroli, naprawy i serwisowania. Oprócz uchwytów ręcznych Virtual Industries oferuje szeroki zakres akcesoriów, w tym miniaturowe gumowe przyssawki, końcówki antystatyczne z przewodzącego silikonu wysokotemperaturowego, które są przeznaczone do pracy  z płytkami półprzewodnikowymi i precyzyjne końcówki do odpowiedzialnych zastosowań.

Dla tych konsumentów, którzy nie wymagają precyzyjnych narzędzi, firma Virtual Industries oferuje układy stacjonarne z zasilaniem z sieci, baterii, kierownic powietrza lub wbudowanych źródeł próżni. Systemy takie wykorzystują chwytaki próżniowe, podłączony do źródła próżni poprzez kierownicę powietrza o małej średnicy. W ten sposób, Virtual Industries oferuje narzędzia próżniowe do prostego i łatwego posługiwania z elementami o wymiarach od 0,13 mm do 300 mm.

Firma PRAUD Sp. sp. z o. jest autoryzowanym dystrybutorem Virtual Industries, Inc. (USA)